Adil Kullanım Politikası

Adil Kullanım Politikası nedir?
Herhangi birgünde, İnterneti email,webde gezinme, oyun, müzik dinleme gibi işler için kullanan çoğunluktaki müşterilerimiz Adil Kullanım Politikasından etkilenmezler. Sadece yoğun saatlerde averajın çok üzerinde indirme/yükleme yapan az sayıda müşterimiz Adil Kullanım Politikasından etkilenebilir.
Her zaman normal kullanımın çok üzerinde indirme ve yükleme yapan kullanıcılar olacaktır. Eğer Adil Kullanım Politikası uygulanmazsa bu az sayıda kullanıcı özellikle yoğun saatlerde diğer tüm kullanıcıların da sağlıklı İnternet kullanımını etkileyecek şekilde tüm network'ü aşırı yükleyebilir.
StarNet bu sebepten dolayı yoğun saatlerde bu aşırı kullanım yapan kişilerin diğer kullanıcıları etkilemesini önlemek adına geçici hız limiti uygulaması kullanmasının tüm kullanıcılar için en adil çözüm olduğunu düşünmektedir. StarNet bu durumlarda sadece hız limitlemesi yapmakta, kesinlikle kullanım limitlemesine gidilmemektedir. StarNet kullanıcıları için yapay hız sınırlandırması olmamasından dolayı çok yoğun saatlerde adil kullanım politikası uygulanması gerekli bir durumdur. Bu şekilde sistemimizdeki tüm kullanıcılar adil bir şekilde bağlantılarından en verimli şekilde yararlanabilirler.

Adil Kullanım Politikası nasıl çalışır?
Eğer İnterneti email, webde gezinme, oyun ve müzik dinleme için kullanıyorsanız çok büyük olasılıkla adil kullanım politikaları size yansıtılmayacaktır. Sadece yoğun saatlerde averajın çok üzerinde indirme/yükleme yaptığınız zaman adil kullanım politikası sizi etkileyecektir.Örnek olarak 1.5 saatlik canlı televizyon, video ya da youtube yaklaşık 1GB data kullanmakadır.

Hangi zaman yoğun zamana giriyor?
StarNet yoğun zamanları 16:00 ile geceyarısı arasıdır. Geceyarısından 15:59 arası olan süre yoğunluk dışıdır ve bu sürede adil kullanım politikası uygulanmaz.

Ne kadar kullanım adil kullanım politikasını etkiler?

*Yoğun kullanım kademelerine giren kullanıcıların limitlenen hızları ertesi gün gece saat 02:00 normal haline geri döner.
Yoğun dosya indirmelerinizi yoğun olmayan saatlerde yapın. Geceyarısından sonra ya da aksam üzerinden önce.
IPTV kutusu kullanıyorsanız, televizyonunuzu kapattığınızda kutunuzu da kapattığınızdan emin olun. Çoğu cihaz TV kapalı olduğunda bile yayın indirmeye ve data kullanmaya devam eder!

Canlı Destek
Loading...
Facebook
Facebook
Share
Instagram